Lektorzy

Kamila Anflink

Kamila Anflink – Absolwentka filologii angielskiej Uniwersytetu Gdańskiego. Dyrektor ds. Nauczania English Unlimited, Dyrektor Nauczycielskiego Kolegium Językowego, wieloletni nauczyciel i wykładowca kolegialny. Metodyk, uczestnik niezliczonych konferencji i osoba odpowiedzialna za nadzór nad lektorami English Unlimited. Naucza głównie wysokie poziomy egzaminacyjne.

„Nauczanie to moja pasja. Pragnę zarazić nią innych”

alina

Alina Mazurkiewicz – Absolwentka filologii angielskiej Uniwersytetu Gdańskiego. Wicedyrektor ds. Nauczania English Unlimited, Manager Centrum Egzaminacyjnego Cambridge Language Assessment, egzaminator Cambridge, nauczyciel i wykładowca kolegialny. Metodyk, organizator oraz prezenter konferencji metodologicznych. Specjalizuje się w nauczaniu wysokich poziomów egzaminacyjnych.

„Uczenie się nie może być nudne. Interesujące ćwiczenia i gry audio-wizualne stanowią istotny element moich zajęć językowych”

bartosz1

Bartosz Czerwiński – Absolwent filologii niemieckiej Uniwersytetu Gdańskiego. Lektor języka niemieckiego w English Unlimited, koordynator i egzaminator Centrum Egzaminacyjnego Goethe-Institut, koordynator merytoryczny i autor wielu programów nauczania, podręczników oraz materiałów dydaktycznych.

„Swój zawód traktuję jako pomoc ludziom w porozumiewaniu się i rozumieniu siebie nawzajem. Jestem pewien, że to jeden z najpiękniejszych zawodów, jaki można wykonywać.”

Robert Urbański

Robert Urbański – Absolwent filologii angielskiej Uniwersytetu Gdańskiego. Lektor English Unlimited i wykładowca języka angielskiego oraz historii Stanów Zjednoczonych Nauczycielskiego Kolegium Językowego. Robert wiele lat spędził w Kanadzie jednak powrócił do kraju przodków by tu zamieszkać na stałe. Jego wspaniałe usposobienie wyzwala pozytywne emocje zarówno wśród współpracowników, jak i kursantów. Ulubione kursy to kursy konwersacyjne, egzaminacyjne i indywidualne.

Nothing ventured, nothing gained” twierdzi Robert

Bry

Beata Brynkiewicz-Bownik – Absolwentka filologii angielskiej Uniwersytetu Gdańskiego. Lektor English Unlimited od początku jego istnienia i wykładowca Nauczycielskiego Kolegium Językowego. Specjalizuje się w przygotowaniu do egzaminów Cambridge oraz w nauczaniu Business English. Metodyk i osoba odpowiedzialna za nadzór nad lektorami kursów egzaminacyjnych English Unlimited. Znana z charakterystycznego poczucia humoru i żelaznych wymagań wobec kursantów.

„Z wyznania tolkienista, z zamiłowania brydżysta, z podejścia do ucznia zawsze wredny sadysta.”

angela1

Angelika Fuks – Absolwentka filologii germańskiej na Uniwersytecie w Rostocku (Niemcy), koordynatorka i egzaminatorka Centrum Egzaminacyjnego Goethe-Institut w English Unlimited. Autorka licznych programów nauczania, podręczników oraz materiałów dydaktycznych dla wszystkich grup wiekowych. fascynuje się metodyką i dydaktyką nauczania języków obcych.

„Uczenie się i uczenie języka jest wielką przygodą, którą warto przeżyć- to daje tyle radości”

irina

Irina Antonenko – Absolwentka Narodowego Instytutu Pedagogicznego Języków Obcych, im. Horliwka na Ukrainie (dyplom z wyróżnieniem). Lektor języka angielskiego i rosyjskiego. Posiada doświadczenie w prowadzeniu kursów intensywnych oraz specjalistycznych: pisma akademickiego, stylistyki języka angielskiego, debat studenckich, Business English, gramatyki, kursów egzaminacyjnych Cambridge i maturalnych.

„Moje zainteresowania: psychologia sukcesu, komunikacja interpersonalna, efektywne prowadzenie negocjacji i rozmów biznesowych, socjolingwistyczne i kulturalne aspekty w biznesie międzynarodowym oraz literatura”

Patryk Konczalski – Absolwent filologii angielskiej na Uniwersytecie Gdańskim, lektor English Unlimited.

„Przekonuję młodszych uczniów, że nauka może być pasją, zabawą, a nie jedynie przykrym obowiązkiem; starszych – że nigdy nie jest na nią za późno. Uwielbiam muzykę, angielską piłkę nożną (być może ma to coś wspólnego z językiem, którego nauczam) oraz zegarki, choć od siebie wymagam większej punktualności.”

Maja Cendrowska – Absolwentka filologii angielskiej na Uniwersytecie Warszawskim. W English Unlimited prowadzi głównie kursy egzaminacyjne.

„Z wykształcenia nauczyciel, a z zamiłowania… też nauczyciel, choć nie gardzę też tłumaczeniem ustnym. W swojej pracy kładę nacisk na świadome używanie języka, poprawną wymowę i humor. Z pełną determinacją staram się wpajać moim słuchaczom, że angielski to najważniejszy element ich życia. Niektórych już przekonałam, na innych potrzebuję jeszcze chwilę :-)”

Izabela Dudziak – Jest absolwentką Wydziału Filologii Angielskiej Uniwersytetu Gdańskiego oraz podyplomowych studiów Psychologii Biznesu Wyższej Szkoły Bankowej. Od wielu lat specjalizuje się w prowadzeniu kursów dla osób dorosłych. Większość jej słuchaczy korzysta z umiejętności posługiwania się językiem angielskim w środowisku pracy.

„Efektywna nauka rozpoczyna się od zbudowania pozytywnej relacji ze słuchaczem”

milena-osiecka

Milena Osiecka – Absolwentka filologii angielskiej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie oraz Uniwersytetu Gdańskiego. Prowadzi zajęcia grupowe z konwersacji dla dorosłych. Podstawą na zajęciach jest indywidualne podejście do każdego kursanta, a także przekazywanie treści z niezbędną dawką humoru. Od lat zagorzała miłośniczka BBC.

„Nauczanie to dla mnie od lat przygoda. Staram się pokazywać moim uczniom, że angielski to nie tylko podręcznikowa teoria ze sławnymi ‘czasami’ w roli głównej, ale żywy język, który nas otacza i którego nauka to ogromna frajda.”

rydzewska

Izabela Rydzewska – Studiowała filologię germańską ze specjalizacją nauczanie języka niemieckiego z językiem angielskim (licencjat). Studia magisterskie ukończyła na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego. W English Unlimited prowadzi kursy języka niemieckiego dla dzieci w szkołach podstawowych oraz kursy indywidualne dla dorosłych. Interesuje się m.in. podróżami, literaturą, tańcem.

siemczonek

Iwona Siemczonek – Absolwentka filologii angielskiej Uniwersytetu Gdańskiego, nauczyciel mianowany od 2006 roku. Lektorka języka angielskiego z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi i młodzieżą. W English Unlimited prowadzi kursy dla dzieci w szkołach podstawowych oraz kursy firmowe dla dorosłych.

„Praca lektora dostarcza dużo satysfakcji, ponieważ zapewnia bezpośredni kontakt z drugim człowiekiem oraz ciągłą wymianę informacji. W pracy tej nie można się nudzić”

sapinska

Wioletta Sapińska – Ukończyła studia stacjonarne magisterskie na filologii angielskiej w Gdańsku. Posiada wieloletnie doświadczenie w nauczaniu – od grup dziecięcych po osoby w średnim wieku – od Abecadła po egzaminy maturalne. W wolnym czasie jeździ na rowerze i na nartach.

Anna Sulżycka  – Ukończyła filologię germańską na Uniwersytecie Gdańskim oraz turystykę i rekreację w Wyższej Szkole Turystyki i Hotelarstwa w Gdańsku. Lektorka języka niemieckiego w English Unlimited, egzaminatorka Centrum Egzaminacyjnego Goethe-Institut, nauczyciel w szkole podstawowej i gimnazjum oraz pilotka wycieczek.

„W wolnym czasie podróżuję, czytam, oglądam filmy i jeżdżę na rowerze.”

oleksa

Lidia Oleksa – Z wykształcenia lektorka języka angielskiego, z zamiłowania pilotka wycieczek, podróżniczka, zakochana w kulturze i smakach Azji, zafascynowana czarną Afryką. Z English Unlimited współpracuje od 1997 roku, prowadzi głównie kursy języka biznesu, języka negocjacji i prezentacji, przygotowuje także do egzaminów FCE, CAE, LCCI, BEC.

„Uczenie się i uczenie kogoś jest jak otwieranie okna szeroko na świat”

hanczuk

Konrad Hańczuk – Ukończył studia magisterskie z filologii angielskiej Uniwersytetu Gdańskiego (ścieżka specjalizacyjna w zakresie językoznawstwa). Jako drugi kierunek wybrał psychologię (specjalizacja w dziedzinie psychologii organizacji i zarządzania). Ponadto ukończył studia podyplomowe w obszarze specjalistycznego przekładu medycznego. Szkolił się również z tłumaczeń o tematyce prawniczej i prawnej w Stowarzyszeniu Tłumaczy Polskich w Warszawie. Posiada ogromne doświadczenie w obszarze języka biznesowego i specjalistycznego. W English Unlimited prowadzi kursy dla firm na różnych poziomach zaawansowania. Oprócz nauki i ciągłego kształcenia lubi aktywnie odpoczywać – podróżuje, żegluje i biega, a w wolnym czasie bawi się z dwojgiem dzieci, do których (podobnie jak do Słuchaczy) mówi wyłącznie po angielsku.

K. Łuszczyna

Karolina Łuszczyna – Absolwentka Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych w Bydgoszczy. W chwili obecnej studentka II roku studiów magisterskich, specjalność: Translatoryka

„Praca nauczyciela jest niezwykle satysfakcjonująca oraz rozwijająca. Jak mówił Seneka: Ucząc innych, sami się uczymy, co jest dla mnie szczególnie motywujące. Nie zamieniłabym zawodu na żaden inny. Pogłębiam swoją wiedzę również z zakresu psychologii oraz tłumaczeń medycznych, z którymi wiążę przyszłe plany.”

Paulina Hryncewicz – Osoba o wielorakich zainteresowaniach. Absolwentka zarówno filologii angielskiej Uniwersytetu Warmińskiego, jak i Stosunków Międzynarodowych i studiów Biznesowych. Zapalona podróżniczka i lektorka z wieloletnim doświadczeniem w pracy z j. angielskim. Paulina jest lubiana zarówno przez młodszych, jak i starszych Kursantów. Jej wiedza i poczucie humoru zapewniają przyjemną i efektywną naukę.

„Life is a journey. Uwielbiam podróże, a nauczanie angielskiego pozwala mi dzielić się moimi doświadczeniami, również z uczniami, pokazując jak znajomość języka otwiera na świat i ludzi :)”

Marcin Urban

Marcin Urban – ukończył filologię germańską na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Od wielu lat pracuje jako lektor języka niemieckiego na Uniwersytecie Gdańskim oraz tłumacz przysięgły języka niemieckiego. W ramach swoich zainteresowań zajmuje się historią Gdańska i Pomorza służąc turystom zarówno polskim jak i niemieckojęzycznym jako przewodnik.

Język niemiecki nie należy do najłatwiejszych, ale może w tym tkwi jego urok. Z przyjemnością pomagam tym, którzy chcą podjąć wyzwanie nauczenia się tego języka.

Alicja Wrzesińska

Alicja Wrzesińska – Absolwentka filologii germańskiej na Uniwersytecie Gdańskim. Ukończyła studia podyplomowe z psychologii pozytywnej w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Sopocie. Zgłębiła wiedzę z zakresu efektywnego nauczania języka obcego osób dorosłych w Ogólnopolskim Instytucie Badań Psychologicznych Coachingu i Psychoterapii w Łodzi. Egzaminatorka Centrum Egzaminacyjnego Goethe-Institut i lektorka języka niemieckiego w English Unlimited.

Pragnę aby moi słuchacze skutecznie i w przyjemnej atmosferze poszerzali swoje umiejętności językowe, by móc swobodnie komunikować się, zapewniając sobie sukces.

Cezary Ponczek – Lektor języka niemieckiego, nauczyciel z wieloletnim stażem, przewodnik wycieczek- ukończył filologię germańską na Uniwersytecie Gdańskim. W English Unlimited prowadzi aktualnie kursy indywidualne.

Iloma językami mówisz, tylekroć jesteś człowiekiem”. Już poeta Goethe wiedział, jak dalece naszą osobowość wzbogaca znajomość obcej mowy. Poznając ją opanowujemy nie tylko czysto techniczne umiejętności rozumienia i wyrażania treści. To, co zyskujemy, to nowa optyka postrzegania świata, patrzenie nań przez chociażby niemieckie „okulary”, to również nauka rozumienia ducha innych narodów, nauka tolerancji i akceptacji. W swojej pracy staram się prowadzić słuchaczy ku takiemu właśnie pojmowaniu nauki języka. Dzięki niemu słuchacz wie, jaki skarb jest teraz w jego posiadaniu.

winiarska

Katarzyna Winiarska – Jest absolwentką Politechniki Gdańskiej, a jej umiejętności językowe potwierdzone są egzaminem Cambridge English Proficiency. Karierę jako lektor języka angielskiego rozpoczęła w 1989 r. Z English Unlimited współpracuje już od prawie dwóch dekad. Posiada ogromne doświadczenie w zakresie języka technicznego oraz biznesowego, dlatego świetnie sprawdza się w prowadzeniu specjalistycznych kursów dla firm. Zajmuje się także tłumaczeniem dokumentacji, umów i dokumentów prawnych i technicznych Obszary zainteresowań to m.in. podróże, kultura, sztuka, architektura, kulinaria.

„Swój zawód traktuję jako swoją pasję, praca z ludźmi dostarcza mi wielu pozytywnych emocji. Niezwykle ważne są dla mnie kontakt z ludźmi i dobra, przyjazna i wesoła atmosfera na zajęciach”

Akranich

Agnieszka Kranich-Lamczyk – Absolwentka filologii angielskiej na Uniwersytecie Gdańskim. Podczas studiów wieloletnia stypendystka Prezydenta Miasta Gdańska. Absolwentka studiów biologicznych w Gdańsku. W English Unlimited prowadzi kursy dla młodzieży i dorosłych. Jej ważne cechy to: umiejętność pracy z różnymi grupami uczniów, indywidualne podejście do poszczególnych osób w grupie oraz umiejętność tworzenia materiałów dydaktycznych różnego rodzaju.

„W uczeniu lubię wykorzystywać literaturę, ale też wszystko, co ma w sobie choć szczyptę humoru i pokazywać, że poznając nowy język, dostajemy klucz do nowego świata.”

Ewa Sobczak

Ewa Sobczak – Magister filologii angielskiej ukończonej na Uniwersytecie Gdańskim.
Studia podyplomowe-tłumaczenia prawno ekonomiczne w WSB oraz Interdyscyplinarne Studium Kształcenia Tłumaczy w Instytucie Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu Warszawskiego.Duże doświadczenie w uczeniu grup na wysokim poziomie – FCE, CAE, CPE, business English, angielski dla prawników.
Lektorka języka angielskiego na letnich kursach językowych w szkole Experience English w Londynie.

Interesuje mnie w jaki sposób uczenie się języka obcego zmienia i poszerza nasze spojrzenie na rzeczywistość.

Ewa Sobczak

Katarzyna Szlachcikowska – Absolwentka filologii angielskiej. Posiada doświadczenie w pracy z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi.Pracuje w liceum i na kursach języka angielskiego w English Unlimited w Gdyni. Specjalizuje się w wysokich poziomach i przygotowaniu uczniów do egzaminów Cambridge

„Fascynuje mnie język i jego niuanse.
Lektura anglojęzycznych książek o kulturze jak i beletrystyki daje mi możliwość ciągłego kontaktu z żywym językiem jakim chciałabym się dzielić z moimi uczniami

Iwona Dudek – Absolwentka filologii angielskiej na Uniwersytecie im. Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Kolegium Języków Obcych English Unlimited. Dzięki swojemu bogatemu doświadczeniu stosuje różne techniki nauczania, zarówno dzieci i młodzieży, jak i dorosłych. Prowadzi zajęcia grupowe i indywidualne. W swojej pracy stawia przede wszystkim na przyjazną atmosferę, co pozwala szybciej pozbyć się blokady językowej oraz ułatwia komunikację. Takie nastawienie oraz indywidualne podejście do każdego ucznia sprawia, że Iwona jest zawsze ciepło wspominana przez naszych słuchaczy.

Od najmłodszych lat marzyłam, żeby być nauczycielem. Nauczanie angielskiego to nie tylko praca, ale przede wszystkim pasja. Po prostu kocham to, co robię… I właśnie tą miłością do języka pragnę „zarazić” swoich uczniów.

Magdalena Huzarska – Absolwentka Filologii Angielskiej na Uniwersytecie Gdańskim. W English Unlimited prowadzi głównie grupy na poziomach egzaminacyjnych. Jej profesjonalne podejście do zawodu nauczyciela pozwala na przyjemne, jednak konsekwentne przyswajanie wiedzy przez Słuchaczy zarówno w trybie stacjonarnym, jak i online.
W wolnym czasie czytuje kryminały, szczególnie skandynawskie.

Tell me and I forget, teach me and I may remember, involve me and I learn.

Ewelina Woźniak – Absolwentka filologii angielskiej na Uniwersytecie Gdańskim. Lektor języka angielskiego z kilkuletnim stażem pracy.

Uczenie traktuję jako formę pomocy ludziom, a największą radość dają mi nie tylko postępy językowe moich uczniów, ale też obserwowanie jak nabierają pewności siebie i wiary we własne możliwości.

Oskar Czepeczek – Absolwent filologii angielskiej Uniwersytetu Gdańskiego- praca magisterska z zakresu językoznawstwa. Prowadzi zajęcia grupowe oraz indywidualne na wszystkich poziomach zaawansowania (m. in. kursy konwersacyjne, kursy przygotowujące do egzaminów Cambridge oraz egzaminu IELTS). Prywatnie ojciec dwóch córek, z którymi stara się spędzać każdą wolną chwilę.

„Język angielski traktuję jako niezbędne narzędzie pozwalające nam na pełne uczestnictwo we współczesnym świecie. Staram się przekazywać moim studentom pasję do odkrywania świata dzięki znajomości języka angielskiego. ”

Natalia Tireikina – jest absolwentką Narodowego Instytutu Pedagogicznego Języków Obcych, im. Horliwka na Ukrainie (magister nauczania języka oraz literatury angielskiej i ukraińskiej).
Uwielbia czytać- to jej pasja i sposób na stałe rozszerzanie słownictwa języka obcego.
Natalia jest doświadczoną nauczycielką, prowadzi zarówno kursy dla dzieci, jak i dorosłych (głównie na poziomach A1 do B2. Specjalizuje się też w przygotowaniu uczniów do egzaminów, takich jak FCE i IELTS). Jest wielokrotną uczestniczką konferencji, warsztatów i sesji obserwacji umożliwiających jej doskonalenie zarówno swojego teoretycznego, jak i praktycznego warsztatu pracy. Przykładem tego jest udział w programie “CELTA to DELTA” .

„I am a good communicator: mature, patient, responsible, with positive attitude and good listening skills. At the same time I am quite approachable: passionate and energetic, I effectively establish rapport with students, involve and inspire them.”

Marta Gierczyńska-Kolas – Absolwentka Trinity College Dublin (Irlandia) i Uniwersytetu Gdańskiego (doktorat).
Wykładowca akademicki przedmiotów z zakresu językoznawstwa, lektor English Unlimited od 2009 roku.
Autorka podręczników i innych materiałów dydaktycznych. Specjalizuje się w kursach technicznych i biznesowych dla dorosłych.

„Dobra znajomość angielskiego to już nie przywilej, to konieczność, aby drzwi do edukacji i kariery stały otworem”

Hubert Ignatowicz – Pełen entuzjazmu, kreatywny profesjonalista. Absolwent Filologii Angielskiej w Poznaniu, z wieloletnim doświadczeniem w Polsce i Wielkiej Brytanii. Gotowy pomagać studentom by wykorzystywali swój największy potencjał językowy. Otwarty, wyrozumiały i tolerancyjny. Zdolny zainspirować i zmotywować do odkrywania nowych umiejętności. Specjalista w nauczaniu emigrantów. Doświadczony w pracy w różnych grupach. Badacz muzyki w społeczeństwie, chętnie wykorzystujący inspiracje muzyczne w nauczaniu języka angielskiego.

„When love and skill work together, expect a masterpeiece” (John Ruskin)

Julia Kraszewska – Ukończyła studia magisterskie na kierunku lingwistyka stosowana Uniwersytetu Gdańskiego. Obecnie słuchaczka studiów podyplomowych na kierunku neurodydaktyka – nowoczesne metody nauczania. W EU prowadzi głównie kursy indywidualne oraz grupy dorosłych. W pracy lektora języka obcego najbardziej pociągają ją nieograniczone możliwości rozwoju oraz szlifowania własnego warsztatu. Chętnie mierzy się z wyzwaniem dostosowywania narzędzi pracy do indywidualnych potrzeb ucznia.

„Starajmy się być wystarczająco dobrymi motywatorami, zamiast nierealistycznie usiłować zostać supermotywatorami (…) To, czego potrzebujemy, to jakość, a nie ilość (…). Najlepsi lektorzy często polegają na kilku podstawowych technikach!” (Zoltan Dörnyei)

aktualnosci
Top
Newsletter Powered By : XYZScripts.com