Lektorzy

 • Bartosz Czerwiński

  Absolwent filologii niemieckiej Uniwersytetu Gdańskiego. Lektor języka niemieckiego w English Unlimited, koordynator i egzaminator Centrum Egzaminacyjnego Goethe-Institut, koordynator merytoryczny i autor wielu programów nauczania, podręczników oraz materiałów dydaktycznych.

  Swój zawód traktuję jako pomoc ludziom w porozumiewaniu się i rozumieniu siebie nawzajem. Jestem pewien, że to jeden z najpiękniejszych zawodów, jaki można wykonywać.
 • Angelika Fuks

  Absolwentka filologii germańskiej na Uniwersytecie w Rostocku (Niemcy), koordynatorka i egzaminatorka Centrum Egzaminacyjnego Goethe-Institut w English Unlimited. Autorka licznych programów nauczania, podręczników oraz materiałów dydaktycznych dla wszystkich grup wiekowych. fascynuje się metodyką i dydaktyką nauczania języków obcych.

  Uczenie się i uczenie języka jest wielką przygodą, którą warto przeżyć- to daje tyle radości
 • Ewa Sobczak

  Magister filologii angielskiej ukończonej na Uniwersytecie Gdańskim. Studia podyplomowe-tłumaczenia prawno ekonomiczne w WSB oraz Interdyscyplinarne Studium Kształcenia Tłumaczy w Instytucie Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu Warszawskiego.Duże doświadczenie w uczeniu grup na wysokim poziomie – FCE, CAE, CPE, business English, angielski dla prawników. Lektorka języka angielskiego na letnich kursach językowych w szkole Experience English w Londynie.

  Interesuje mnie w jaki sposób uczenie się języka obcego zmienia i poszerza nasze spojrzenie na rzeczywistość.
 • Iwona Dudek

  Absolwentka filologii angielskiej na Uniwersytecie im. Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Kolegium Języków Obcych English Unlimited. W 2017 roku zdobyła nagrodę Nauczyciela Roku English Unlimited (The Eimear Kelly- Włodarczyk Award). Dzięki swojemu bogatemu doświadczeniu stosuje różne techniki nauczania, zarówno dzieci i młodzieży, jak i dorosłych. Prowadzi zajęcia grupowe oraz indywidualne. W swojej pracy stawia przede wszystkim na przyjazną atmosferę, co pozwala szybciej pozbyć się blokady językowej i ułatwia komunikację. Takie nastawienie oraz indywidualne podejście do każdego ucznia sprawia, że Iwona jest zawsze ciepło wspominana przez naszych słuchaczy.

  Od najmłodszych lat marzyłam, żeby być nauczycielem. Nauczanie angielskiego to nie tylko praca, ale przede wszystkim pasja. Po prostu kocham to, co robię… I właśnie tą miłością do języka pragnę „zarazić” swoich uczniów.
 • Katarzyna Szlachcikowska

  Absolwentka filologii angielskiej. Posiada doświadczenie w pracy z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi.Pracuje w liceum i na kursach języka angielskiego w English Unlimited w Gdyni. Specjalizuje się w wysokich poziomach i przygotowaniu uczniów do egzaminów Cambridge

  Fascynuje mnie język i jego niuanse. Lektura anglojęzycznych książek o kulturze jak i beletrystyki daje mi możliwość ciągłego kontaktu z żywym językiem jakim chciałabym się dzielić z moimi uczniami
 • Agnieszka Kranich-Lamczyk

  Absolwentka filologii angielskiej na Uniwersytecie Gdańskim. Podczas studiów wieloletnia stypendystka Prezydenta Miasta Gdańska. Absolwentka studiów biologicznych w Gdańsku. W English Unlimited prowadzi kursy dla młodzieży i dorosłych. Jej ważne cechy to: umiejętność pracy z różnymi grupami uczniów, indywidualne podejście do poszczególnych osób w grupie oraz umiejętność tworzenia materiałów dydaktycznych różnego rodzaju.

  W uczeniu lubię wykorzystywać literaturę, ale też wszystko, co ma w sobie choć szczyptę humoru i pokazywać, że poznając nowy język, dostajemy klucz do nowego świata.
 • Julia Kraszewska

  Ukończyła studia magisterskie na kierunku lingwistyka stosowana Uniwersytetu Gdańskiego. Obecnie słuchaczka studiów podyplomowych na kierunku neurodydaktyka – nowoczesne metody nauczania. W EU prowadzi głównie kursy indywidualne oraz grupy dorosłych. W pracy lektora języka obcego najbardziej pociągają ją nieograniczone możliwości rozwoju oraz szlifowania własnego warsztatu. Chętnie mierzy się z wyzwaniem dostosowywania narzędzi pracy do indywidualnych potrzeb ucznia.

  Starajmy się być wystarczająco dobrymi motywatorami, zamiast nierealistycznie usiłować zostać supermotywatorami (…) To, czego potrzebujemy, to jakość, a nie ilość (…). Najlepsi lektorzy często polegają na kilku podstawowych technikach!” (Zoltan Dörnyei)
 • Marta Gierczyńska-Kolas

  Absolwentka Trinity College Dublin (Irlandia) i Uniwersytetu Gdańskiego (doktorat). Wykładowca akademicki przedmiotów z zakresu językoznawstwa, lektor English Unlimited od 2009 roku. Autorka podręczników i innych materiałów dydaktycznych. Specjalizuje się w kursach technicznych i biznesowych dla dorosłych.

  Dobra znajomość angielskiego to już nie przywilej, to konieczność, aby drzwi do edukacji i kariery stały otworem
 • Natalia Tireikina

  jest absolwentką Narodowego Instytutu Pedagogicznego Języków Obcych, im. Horliwka na Ukrainie (magister nauczania języka oraz literatury angielskiej i ukraińskiej).
  Uwielbia czytać- to jej pasja i sposób na stałe rozszerzanie słownictwa języka obcego.
  Natalia jest doświadczoną nauczycielką, prowadzi zarówno kursy dla dzieci, jak i dorosłych (głównie na poziomach A1 do B2. Specjalizuje się też w przygotowaniu uczniów do egzaminów, takich jak FCE i IELTS). Jest wielokrotną uczestniczką konferencji, warsztatów i sesji obserwacji umożliwiających jej doskonalenie zarówno swojego teoretycznego, jak i praktycznego warsztatu pracy. Przykładem tego jest udział w programie “CELTA to DELTA” .

  I am a good communicator: mature, patient, responsible, with positive attitude and good listening skills. At the same time I am quite approachable: passionate and energetic, I effectively establish rapport with students, involve and inspire them.
 • Katarzyna Winiarska

  Jest absolwentką Politechniki Gdańskiej, a jej umiejętności językowe potwierdzone są egzaminem Cambridge English Proficiency. Karierę jako lektor języka angielskiego rozpoczęła w 1989 r. Z English Unlimited współpracuje już od prawie dwóch dekad. Posiada ogromne doświadczenie w zakresie języka technicznego oraz biznesowego, dlatego świetnie sprawdza się w prowadzeniu specjalistycznych kursów dla firm. Zajmuje się także tłumaczeniem dokumentacji, umów i dokumentów prawnych i technicznych Obszary zainteresowań to m.in. podróże, kultura, sztuka, architektura, kulinaria.

  Swój zawód traktuję jako swoją pasję, praca z ludźmi dostarcza mi wielu pozytywnych emocji. Niezwykle ważne są dla mnie kontakt z ludźmi i dobra, przyjazna i wesoła atmosfera na zajęciach
 • Marcin Urban

  ukończył filologię germańską na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Od wielu lat pracuje jako lektor języka niemieckiego na Uniwersytecie Gdańskim oraz tłumacz przysięgły języka niemieckiego. W ramach swoich zainteresowań zajmuje się historią Gdańska i Pomorza służąc turystom zarówno polskim jak i niemieckojęzycznym jako przewodnik.

  Język niemiecki nie należy do najłatwiejszych, ale może w tym tkwi jego urok. Z przyjemnością pomagam tym, którzy chcą podjąć wyzwanie nauczenia się tego języka.
 • Anna Sulżycka

  Ukończyła filologię germańską na Uniwersytecie Gdańskim oraz turystykę i rekreację w Wyższej Szkole Turystyki i Hotelarstwa w Gdańsku. Lektorka języka niemieckiego w English Unlimited, egzaminatorka Centrum Egzaminacyjnego Goethe-Institut, nauczyciel w szkole podstawowej i gimnazjum oraz pilotka wycieczek.

  W wolnym czasie podróżuję, czytam, oglądam filmy i jeżdżę na rowerze.
 • Milena Osiecka

  Absolwentka filologii angielskiej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie oraz Uniwersytetu Gdańskiego. Prowadzi zajęcia grupowe z konwersacji dla dorosłych. Podstawą na zajęciach jest indywidualne podejście do każdego kursanta, a także przekazywanie treści z niezbędną dawką humoru. Od lat zagorzała miłośniczka BBC.

  Nauczanie to dla mnie od lat przygoda. Staram się pokazywać moim uczniom, że angielski to nie tylko podręcznikowa teoria ze sławnymi ‘czasami’ w roli głównej, ale żywy język, który nas otacza i którego nauka to ogromna frajda.”
 • Patryk Konczalski

  Absolwent filologii angielskiej na Uniwersytecie Gdańskim, lektor English Unlimited.

  Przekonuję młodszych uczniów, że nauka może być pasją, zabawą, a nie jedynie przykrym obowiązkiem; starszych – że nigdy nie jest na nią za późno. Uwielbiam muzykę, angielską piłkę nożną (być może ma to coś wspólnego z językiem, którego nauczam) oraz zegarki, choć od siebie wymagam większej punktualności.
 • Michał Gajewski

  Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego (anglistyka, specjalizacja: translatoryka), ukończył także studia podyplomowe z zakresu tłumaczeń prawniczo-ekonomicznych na tej samej uczelni. Lektor z wieloletnim doświadczeniem- nauczanie łączy z pracą w międzynarodowej firmie. Jego profesjonalne podejście oraz poczucie humoru sprawia, że kursanci aktywnie biorą udział w zajęciach i chętnie kontynuują naukę.

  „Angielski jest jak sport- im więcej ćwiczysz, tym lepsze wyniki! Osobiście interesuję się piłką nożną i koszykówką.”
 • Klaudia Warda

  Studentka Uniwersytetu Gdańskiego i lektor English Unlimited. W naszej szkole prowadzi zarówno kursy indywidualne, jak i grupowe. Lubiana przez dzieci i dorosłych. Jej główne zainteresowania to nauka języków obcych oraz podróżowanie

  „Chcę, aby moi uczniowie nie kojarzyli angielskiego tylko z nauką podręcznika, ale żeby zainteresowali się nim i tym, co jego nauka wniesie w ich życie. Z całych sił zachęcam ich do rozmowy w języku obcym, aby jak najszybciej przełamali barierę językową. W wolnym czasie dużo czytam i uczę się innych języków, a swoje metody staram się przekazywać na zajęciach.”